تخفیف ویژه

پکیج ویژه آموزش آباکوس | 0 تا 100 و گام به گام

امتیاز کاربرها:

4.7

قیمت برای شما: 299,000 تومان 85%

در این پکیج ویدیویی آموزش نرم‌افزار آباکوس شما هر آنچه که برای ورود به آباکوس نیاز دارید را فرا می‌گیرید. این دوره آموزش نرم‌افزار Abaqus بصورت صفر تا صد و گام به گام در 10 فصل حاوی 85 فیلم آموزشی جمعا 25 ساعت تدوین شده است. بدین صورت که یک فصل بصورت اختصاصی به مبحث اجزا محدود (FEM) پرداخته است و سپس هر ماژول آباکوس بصورت اختصاصی آموزش داده شده است. در ادامه می‌توانید سرفصل‌های آموزش و پرسش‌های متداول در خصوص این پکیج را مشاهده فرمایید…

درباره مدرس
یونس سروری

کارشناس ارشد مکانیک - دانشگاه صنعتی اصفهان؛ مدیر بخش CAE

ویژگی‌های محصول
مدت زمان 25 ساعت
حجم 2.6 گیگ
کیفیت 720HD
سطح دوره 0 تا 100
روش دریافت لینک دانلود

پکیج آموزش آباکوس: نرم‌افزار آباکوس (ABAQUS) مجموعه‌ای بسیار توانمند از برنامه‌های مدل‌سازی، تحلیل و شبیه‌سازی است که بر پایه روش اجزاء محدود (FEM) شکل گرفته است و توانایی حل طیف گسترده‌ای از مسائل علمی و صنعتی، از مسائل ساده و دارای تحلیل خطی تا مباحث پیچیده مدل‌سازی غیرخطی را دارا می‌باشد. محیط کاربرپسند و جذاب در کنار کتابخانه قوی پیش‌بینی رفتار مواد مهندسی (از قبیل فلزات، لاستیک‌ها، مواد پلیمری، کامپوزیت‌ها، مصالح عمرانی مثل بتن‌های تقویت‌شده، فوم‌های فنری، سنگ و خاک) از آباکوس نرم‌افزاری کارآمد و مورد توجه محققین ساخته است. نام و لوگوی نرم‌افزار آباکوس از کلمه “چرتکه (Abacus)” الهام گرفته شده که خود یادآور انجام محاسبات ریاضی است. نرم‌افزار آباکوس

ویژگی های نرم‌افزار آباکوس

 1. محیط کاربری بسیار زیبا و کاربرپسند
 2. محیط مدل‌سازی دوبعدی و سه‌بعدی بسیار پیشرفته و در عین حال قابل درک
 3. ارتباط جامع با نرم‌افزارهای طراحی تراز اول دنیا مثل کتیا (CATiA) و سالیدورکس (SOLIDWORKS)
 4. کدهای حلگر قدرتمند و دقیق غیرخطی
 5. قابلیت توسعه به‌کمک اسکریپت‌های پایتون (Python)، فایل متنی ورودی (.inp)
 6. قابلیت ایجاد GUI
 7. امکان کاربری زیربرنامه‌های زبان فرترن (FORTRAN)
 8. قابلیت تحلیل به‌روش پردازش موازی
 9. مقبولیت بسیار بالا در جوامع دانشگاهی
 10. محیط Documentation کامل و روان

دانلود پکیج آموزش نرم‌افزار آباکوس 2020 در ادامه به چندین پرسش متداول در خصوص پکیج آموزشی آباکوس خواهیم پرداخت.

چرا باید در دوره آموزشی آباکوس شرکت کرد؟

فرآیند شبیه‌سازی صنعتی در بزرگ‌ترین کارخانه‌های دنیا به عنوان یک ابزار کم هزینه و در عین حال با دقت و سرعت بالا شناخته می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا حلقه ارتباط بین طراح و خط تولید بهینه شود. به کمک ابزارهای شبیه‌سازی اجزا محدود می‌توان پیش از تولید نمونه اصلی و صرف هزینه گزاف در تأمین مقدمات ساخت، شرایط کارکردی و میزان دقت عملکرد قطعه طراحی شده را سنجید و در صورت لزوم نسبت به بهبود آن اقدام کرد. از این‌رو تسلط بر نرم‌افزارهای شبیه‌سازی اجزاء محدود مثل آباکوس از ابزارهای ضروری طراحان صنعتی و پژوهشگران آکادمیک به شمار می‌آید. نرم‌افزار آباکوس به شکل گسترده در صنایع اتومبیل‌سازی، هوافضا، بیومکانیک، نفت و گاز، کشتی‌سازی، ساخت تجهیزات صنعتی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا نرم‌افزار آباکوس؟

آباکوس به واسطه ارتباط بی‌نظیر با مجموعه نرم‌افزارهای طراحی و مدل‌سازی تخصصی، رابط کاربری جذاب و کاربرپسند، وجود راهنمای کامل و جامع، بهره‌گیری از آخرین تئوری‌های روز در علوم مختلف، قدرت تحلیل مسائل تماس و ضربه، ارتباط بسیار کارآمد با مجموعه نرم‌افزارهای تحلیل خستگی، بهینه‌سازی و مدیریت محصول و در نهایت آپدیت‌های متوالی و بهبود روزمره یکی از قدرتمندترین پکیج‌های حل به روش اجزا محدود محسوب می‌شود.توضیحات کامل‌تر در پستی جداگانه شرح داده شده است اینجا: چرا آباکوس؟

سطح این پکیج آموزش آباکوس؟

این پکیج آموزش آباکوس که در ۱۰ فصل آماده شده است، شامل آموزش ۰ تا ۱۰۰ آباکوس و همچنین اختصاص یک فصل به معرفی روش اجزاء محدود و کاربرد آن در آباکوس است. شما با این دوره آموزشی قادر خواهید بود از 0 تا 100 روند حل مسئله، مراحل شبیه‌سازی، تحلیل نتایج، چرایی استفاده از حلگرها، المان‌ها و … را یاد بگیرید.

بعد از استفاده از پکیج آموزش آباکوس شما یک آباکوس‌کار حرفه‌ای هستید، چراکه بسیاری از دانشجویان و صنعتگران فقط کاربر آباکوس هستند و دلیل استفاده از خیلی آیتم‌ها برای آن‌ها روشن نیست و صرفا به شکل تجربی فرا گرفتند. در این دوره آموزشی آباکوس سعی بر این بوده است تا راه صحیح آموزش، خیلی شفاف و آکادمیک به مخاطبین نشان داده شود، قطعا دانشجویان این دوره آموزشی تایید می‌فرمایند که اگر با یک مسئله جدید مواجه شوند خیلی راحت میتوانند با استدلال و منطق ماژول‌های مختلف را جلو برده و دلیل انتخاب هر آیتم برای آن‌ها کاملا مشخص است.

این پکیج از مباحث ابتدایی تا پیشرفته را پوشش میدهد بدین صورت که مباحث ابتدایی شامل معرفی ماژول‌ها، کاربردشان در روند مدل‌سازی و آشنایی با مراحل حل مسئله است. مباحث پیشرفته هم شامل برخی ابزارهای پیشرفته، تئوری‌های اجزا محدود سطح بالا و آشنایی کابردی با ابزارهای ماژول‌های مختلف می‌شود. در واقع اگر کاربر آباکوس نبوده‌اید با این پکیج می‌توانید گام‌های استوار و محکمی برای شروع فراگیری آباکوس بردارید و به شکل درست، آموزش خودتون را شروع کنید. اگر هم قبلاً با آباکوس کار کرده باشید قطعاً این پکیج به شما کمک می‌کند یک سر و گردن از بقیه بالاتر باشید و با ابزارهای پیشرفته و کابردی آن آشنا شوید. در واقع اگر کاربر بوده‌اید با این پکیج به دنیای حرفه‌ای‌ها وارد خواهید شد.

این مجموعه فیلم‌های آموزش آباکوس برای چه کسانی مناسب است؟

مهندسین و فعالین دانشگاهی در رشته‌های مهندسی مکانیک، متالورژی، عمران، صنایع، برق و مهندسی پزشکی

پیش‌نیازهای این دوره چیست؟

همان طور که اشاره شد این دروه آموزشی بصورت ۰ تا ۱۰۰ تهیه شده است و صرفا آشنایی با روش‌های محاسبات عددی و اصول مقاومت مصالح کافی است.

آیا حتما باید بر محاسبات عددی و اجزای محدود و سایر پیش‌نیازهای مطرح شده مسلط بود؟

یادگیری و تسلط بر عموم نرم‌افزارهای مهندسی از دو زاویه قابل بحث و بررسی است: اول اینکه شما برای تسلط بر یک نرم‌افزار باید با اصول و قواعد حاکم بر آن آشنا باشید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا با اطلاع از اصول کارکرد نرم‌افزار و قوانین حاکم بر آن در حل مسئله، در مواقع ضروری تصمیم مناسبی بگیرید. اما صرف تسلط بر اصول و قواعد برای شما راهگشا نیست و شما تنها زمانی می‌توانید بر یک نرم‌افزار مسلط شوید که با امکانات، ابزارها، مراحل حل مسئله، چرایی انتخاب گزینه‌ها و . . . آشنایی داشته باشید. پس وجه دوم موضوع، تسلط بر کار با نرم‌افزار مربوطه خواهد بود.

نرم‌افزار آباکوس از مجموعه برنامه‌هایی است که از روش حل اجزا محدود (FEM) برای حل مسائل بهره می‌گیرد. روش حل اجزای محدود یک روش از مجموعه روش‌های محاسبات عددی برای رسیدن به حل تقریبی (البته با دقت بسیار بالا) از یک معادله دیفرانسیل پیشرفته است. در کنار این موضوع ، حل یک مسئله در حوزه مهندسی نیاز به آشنایی با اصول اولیه حاکم بر مسئله دارد. چنانچه شما قصد تحلیل تنش یک سازه را داشته باشید باید اصول حاکم بر مقاومت مصالح را بشناسید. چنانچه قصد طراحی یک عضو مکانیکی را دارید باید اصول طراحی اجزا و مقاومت مصالح را با هم ترکیب کنید و… لذا از زاویه دید اول، شما نیاز به آشنایی با اصول اجزا محدود و برای مثال مقاومت مصالح خواهید داشت (محاسبات عددی تنها در موارد بسیار پیشرفته نظیر سابروتین‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد و در سایر موارد نیازی به دانستن اصول آن نیست).

در بسته آموزش فعلی آباکوس سعی بر آن بوده تا اصول اولیه و مقدماتی روش اجزا محدود که نیازهای اولیه کاربران در کار با آباکوس را مرتفع می‌کند آموزش داده شود. در واقع مخاطبین پس از پایان این دوره با اصول و قواعد اصلی روش اجزا محدود آشنا خواهند شد. این آشنایی به شما کمک خواهد کرد تا در مواقع لزوم خودتان مباحث پیشرفته را نیز مورد مطالعه و کنکاش قرار دهید. در بعد دوم نیز، دوره آموزشی تدوین شده به شکل کامل و اصولی به معرفی امکانات، قواعد کار، ابزارها، نحوه مدل‌سازی، چرایی انتخاب یک ابزار و . . . پرداخته شده تا مخاطبین دوره بتوانند بر هر دو موضوع مسلط شوند.

گستره پوشش مباحث آموزش داده شده در پکیج آموزش آباکوس چیست؟

مجموعه حاضر به نحوی تدوین شده که دوستان و علاقمندان به یادگیری آباکوس قادر باشند از صفر شروع به یادگیری نرم‌افزار کنند. قدم به قدم در کنار آموزش‌هایی که داده میشود، خودشان هم برای ارتقای سطح دانش خودشان گام بردارند. لذا این پکیج به شکل کامل و در همه ماژول‌ها تدوین شده و سعی شده موضوعی از قلم نیافتد. خط سیر آموزش از ابتدا به شکل یکپارچه و دقیق بوده و اهداف خاصی پشت هر یک از این آموزش‌هاست.

نرم‌افزار آباکوس یک نرم‌افزار بسیار بسیار گسترده است. اگر دنبال اعتبارسنجی این عرض بنده هستید کافی ست Documentation نرم‌افزار را به شکل کامل در قالب فایل‌های PDF دانلود کنید تا ببینید چند هزار صفحه آموزش ریز و دقیق وجود دارد. قطعاً شما هم با من هم عقیده خواهید بود که امکان تدریس و باز کردن کامل همه مباحث وجود ندارد (نه در این دوره و نه در هیچ دوره و کلاس درس و کتابی)

این بسته آموزشی آباکوس چه نقطه قوت قابل ذکری نسبت به سایر آموزش‌های موجود در بازار دارد؟

اما با همه این تفاسیر؛ حجم مطالب آموزش داده شده در این پکیج به مراتب چند برابر مطالب آموزشی در کلاس‌های درسی دانشگاهی و آموزش نرم‌افزار در مؤسسات آموزشی است. همچنین این امتیاز ویژه برای شما همراهان عزیز وجود دارد که هر نکته، سؤال و یا ابهامی داشتید مستقیما در سایت مطرح بفرمایید تا در اسرع وقت به پرسش شما پاسخ داده بشود.

اهداف این دروه آموزشی و مهارت‌های کسب شده بعد از شرکت در این دوره؟

 • آشنایی با حل مسائل به روش اجزا محدود
 • شناخت روند حل یک مسئله در آباکوس
 • آشنایی با ابزارها و ماژول‌های تخصصی نرم‌افزار آباکوس
 • آشنایی با روش‌های رفع خطا در حین حل مسائل
 • توانایی در تجزیه و تحلیل مسئله و اعتبارسنجی نتایج بدست آمده از تحلیل

در این آموزش از چه نسخه‌ای استفاده شده است؟ چرا؟

در این آموزش ویدیوئی آباکوس از ورژن ۶٫۱۴ استفاده شده است در ادامه بصورت مختصر چند دلیل برای این انتخاب بیان شده است.

 • پایداری حل مسائل
 • عدم نگرانی بابت خروج‌های بدون دلیل برنامه از حل
 • سرعت بالای ارتباط با فرترن در کامپایل کردن و بهره‌گیری از سابروتین‌ها
 • سهولت در لینک شدن با فرترن (برای کاربران علاقمند به حوزه سابروتین‌نویسی)
 • بدون نیاز به نصب مجدد لایسنس و استفاده از لایسنس‌های قبلی
 • کاهش مدت زمان چک شدن فایل در ابتدای حل
 • قابلیت فراخوانی دو یا چند مدل مش‌زده و مونتاژ کردن همزمان مدل‌های مش‌زده شده
 • امکان تحلیل در هر سه حوزه الکترومغناطیس، سازه و CFD
 • و….

توضیحات کامل‌تر در پستی جداگانه شرح داده شده است اینجا: بهترین ورژن آباکوس

صنایع و حوزه‌های مرتبط با آباکوس؟

نرم‌افزار آباکوس به واسطه تنوع در ابزارها و بهره‌گیری از قدرتمندترین الگوریتم‌های حل، برای فعالین در حوزه‌های خودرو، صنایع هوافضا، ساخت و تولید تجهیزات نیروگاهی، بنا و سازه‌های پیچیده عمرانی، صنایع مرتبط با علوم برق و الکترومغناطیس، ساخت و تولید قالب‌های صنعتی از مهم‌ترین ابزارهای تحلیلی محسوب می‌شود.

همچنین برای مشاهده سرفصل‌های پکیج آموزش آباکوس روی سربرگ مربوطه کلیک کنید.

 • 1

  مقدمه‌ای بر روش اجزاء محدود (FEM)

  • ویدیو ۰۱ – مقدمه‌ای بر روش اجزاء محدود (FEM)

   ۵۲:۰۹

  • ویدیو ۰۲ – اصول روش اجزاء محدود (FEM)

   ۴۸:۳۹

 • 2

  مقدمه‌ای بر نرم‌افزار آباکوس

  • ویدیو ۰۳ – مقدمه‌ای بر رابط کاربری گرافیکی (GUI) آباکوس

   ۱۹:۰۹

  • ویدیو ۰۴ – مروری بر روند حل مساله در آباکوس

   ۱۵:۴۵

  • ویدیو ۰۵ – مروری بر ماژول‌های آباکوس

   ۲۳:۲۴

 • 3

  ماژول Part

  • ویدیو ۰۶ – مقدمه‌ای بر ماژول Part

   ۱۳:۰۹

  • ویدیو ۰۷ – انواع فضای مدلسازی (دوبُعدی، سه بُعدی و تقارن محوری)

   ۲۱:۳۱

  • ویدیو ۰۸ – انواع مدل هندسی و ماهیت هندسه

   ۲۰:۵۷

  • ویدیو ۰۹ – کاربرد نقطه مرجع و نحوه فراخوانی انواع فایل‌ها در آباکوس

   ۱۱:۴۱

  • ویدیو ۱۰ – تنظیمات ابتدایی آباکوس برای شروع به کار

   ۰۸:۵۲

  • ویدیو ۱۱ – نحوه ایجاد Sketch و Part

   ۲۹:۲۹

  • ویدیو ۱۲ – معرفی ابزارهای مورد استفاده در اصلاح قطعه

   ۱۴:۱۱

  • ویدیو ۱۳ – نحوه ایجاد نقطه (Point)، محور مختصات (Axis) و صفحه (Plane)

   ۲۰:۲۵

  • ویدیو ۱۴ – نحوه ایجاد پارتیشن (Partition) و نقطه مرجع (Reference point)

   ۲۱:۱۱

  • ویدیو ۱۵ – معرفی آچار فرانسه‌ای به نام Query

   ۱۶:۳۳

  • ویدیو ۱۶ – معرفی ابزارهای جعبه‌ابزار Geometry Edit برای اصلاح مدل هندسی

   ۲۲:۳۵

 • 4

  ماژول Property

  • ویدیو ۱۷ – مقدمه‌ای بر ماژول Property

   ۱۰:۳۶

  • ویدیو ۱۸ – مروری بر تعریف خواص ماده و سطح مقطع (Section)

   ۱۰:۵۱

  • ویدیو ۱۹ – آشنایی با مفهوم میله‌های تقویتی (Skin)

   ۱۱:۱۳

  • ویدیو ۲۰ – نحوه ایجاد خواص ماده

   ۳۴:۳۱

  • ویدیو ۲۱ – نحوه تعریف سطح مقطع (Section)

   ۲۳:۲۷

  • ویدیو ۲۲ – نحوه اختصاص سطح مقطع و تنظیمات مربوطه بهمراه ایجاد پارتیشن

   ۱۶:۱۴

  • ویدیو ۲۳ – نحوه تعریف پروفیل سطح مقطع تیر و Beam Orientation

   ۱۷:۲۸

  • ویدیو ۲۴ – نحوه تعریف جهت‌گیری ماده در داخل قطعه (Material Orientation)

   ۱۰:۵۱

  • ویدیو ۲۵ – نحوه ایجاد میله و صفحه‌های تقویتی (Skin, Stringer)

   ۱۳:۰۱

  • ویدیو ۲۶ – نحوه تعریف مواد کامپوزیتی (Composite)

   ۱۳:۳۱

  • ویدیو ۲۷ – معرفی ابزارهای Special

   ۱۰:۵۸

 • 5

  ماژول Assembly

  • ویدیو ۲۸ – مقدمه‌ای بر ماژول Assembly

   ۰۸:۱۹

  • ویدیو ۲۹ – مروری بر ابزارها و امکانات ماژول Assembly

   ۱۴:۵۴

  • ویدیو ۳۰ – نحوه وارد کردن قطعه در ماژول Assembly

   ۲۰:۱۲

  • ویدیو ۳۱ – نحوه تکثیر خطی و شعاعی قطعات

   ۱۰:۱۲

  • ویدیو ۳۲ – نحوه انتقال و دوران قطعات (Translate, Rotate)

   ۱۱:۱۸

  • ویدیو ۳۳ – نحوه ادغام قطعات و کم کردن قطعات از یکدیگر (Merge, Cut)

   ۰۹:۲۲

  • ویدیو ۳۴ – نحوه اعمال قیود هندسی بر سازه

   ۲۰:۴۷

 • 6

  ماژول Step

  • ویدیو ۳۵ – مقدمه‌ای بر ماژول Step

   ۱۱:۳۶

  • ویدیو ۳۶ – نحوه انتخاب حلگر مناسب (Solver)

   ۱۷:۳۴

  • ویدیو ۳۷ – تنظیم خروجی‌های تحلیل و انواع آنها

   ۱۲:۳۳

  • ویدیو ۳۸ – تئوری تکنیک مش سازگار (ALE Adaptive Mesh)

   ۱۴:۲۹

  • ویدیو ۳۹ – نحوه تعریف Step و تنظیمات آن

   ۱۷:۰۶

  • ویدیو ۴۰ – مبانی حلگرهای implicit و Explicit

   ۱۵:۴۱

  • ویدیو ۴۱ – معرفی Stepهای پرکاربرد و ورودی‌های آن‌ها

   ۲۳:۰۷

  • ویدیو ۴۲ – نحوه تعریف پارامترهای Linear Perturbation Procedure

   ۱۰:۲۴

  • ویدیو ۴۳ – توالی و محدودیت‌ها در Stepها

   ۱۶:۰۷

  • ویدیو ۴۴ – نحوه تعیین خروجی‌های موردنظر از تحلیل (Field Output و History Output)

   ۱۴:۲۳

  • ویدیو ۴۵ – نحوه استفاده از تکنیک ALE (Arbitrary Lagrangian-Eulerian)

   ۱۳:۰۳

  • ویدیو ۴۶ – نحوه استفاده از دستور Restart و تنظیمات آن

   ۱۴:۰۱

 • 7

  ماژول Interaction

  • ویدیو ۴۷ – مقدمه‌ای بر ماژول Interaction

   ۲۲:۲۹

  • ویدیو ۴۸ – معنی و مفهوم قیود (Constraint)

   ۰۹:۵۴

  • ویدیو ۴۹ – معنی و مفهوم اتصال دهنده‌ها (Connector)

   ۰۸:۲۲

  • ویدیو ۵۰ – نحوه تعریف تماس (Contact)

   ۲۳:۵۴

  • ویدیو ۵۱ – معیارهای تعریف Master و Slave در تماس قطعات

   ۲۰:۳۳

  • ویدیو ۵۲ – نحوه تعریف ویژگی‌های تماس

   ۲۹:۰۱

  • ویدیو ۵۳ – نحوه تعریف قیود (Constraint)

   ۲۷:۲۴

  • ویدیو ۵۴ – نحوه تعریف اتصال دهنده‌ها (Connector) و نحوه یافتن قطعات دارای تماس

   ۲۶:۳۷

 • 8

  ماژول load

  • ویدیو ۵۵ – مقدمه‌ای بر ماژول Load

   ۱۲:۵۳

  • ویدیو ۵۶ – مفاهیم و شناخت انواع بارگذاری (Load)

   ۱۱:۴۱

  • ویدیو ۵۷ – مفاهیم و شناخت انواع شرایط مرزی (Boundary Condition)

   ۰۸:۲۶

  • ویدیو ۵۸ – مفاهیم و کاربردهای میدان‌های پیش‌بار (Predefined Field)

   ۱۲:۰۱

  • ویدیو ۵۹ – مفاهیم و کاربردهای Load Case و معرفی روش‌های اعمال Load

   ۰۶:۳۶

  • ویدیو ۶۰ – نحوه تعریف انواع بارگذاری (Load)

   ۳۲:۲۳

  • ویدیو ۶۱ – مفهوم و نحوه اعمال Analytical Field

   ۱۳:۵۹

  • ویدیو ۶۲ – مفهوم و نحوه تعریف شدت بار (Amplitude)

   ۱۴:۱۴

  • ویدیو ۶۳ – نحوه اعمال شرایط مرزی و شرایط اولیه

   ۱۷:۳۶

  • ویدیو ۶۴ – نحوه تعریف میدان‌های پیش‌بار (Predefined Field)

   ۲۰:۵۰

  • ویدیو ۶۵ – نحوه اعمال بارگذاری‌های ترکیبی (Load Case)

   ۲۲:۱۰

 • 9

  ماژول Mesh

  • ویدیو ۶۶ – مقدمه‌ای بر ماژول Mesh

   ۱۵:۵۰

  • ویدیو ۶۷ – متداول‌ترین تکنیک‌های مش‌بندی

   ۱۴:۱۶

  • ویدیو ۶۸ – معرفی انواع شکل المان و خانواده المان

   ۳۱:۴۱

  • ویدیو ۶۹ – آشنایی با پدیده قفل‌شدگی برشی (Shear Locking)؛ دلایل ایجاد و راه حل غلبه بر آن

   ۱۰:۴۵

  • ویدیو ۷۰ – آشنایی با پدیده ساعت شنی (Hourglass)؛ دلایل ایجاد و راه حل غلبه بر آن

   ۱۰:۰۲

  • ویدیو ۷۱ – نحوه کنترل المان‌ها و معرفی جعبه‌ابزارهای ماژول Mesh

   ۰۶:۵۸

  • ویدیو ۷۲ – نحوه مش‌بندی قطعه؛ نحوه کار با Seed Part و Seed Edges

   ۲۴:۲۷

  • ویدیو ۷۳ – نحوه انتخاب انواع شکل المان و تکنیک‌های مش‌بندی

   ۱۴:۴۷

  • ویدیو ۷۴ – نحوه انتخاب انواع المان، خانواده المان و تنظیمات مربوطه

   ۲۳:۳۴

  • ویدیو ۷۵ – نحوه اعتبارسنجی مش و معرفی جعبه‌ابزار مربوطه

   ۱۸:۳۰

  • ویدیو ۷۶ – آشنایی با تکنیک Remeshing و معرفی تنظیمات مربوطه

   ۱۷:۱۲

  • ویدیو ۷۷ – معرفی Virtual Topology و تنظیمات آن؛ کاربرد Query در ماژول Mesh

   ۲۱:۲۸

 • 10

  ماژول Job و Visualization

  • ویدیو ۷۸ – مقدمه‌ای بر ماژول Job و معرفی گزینه‌ها و امکانات آن

   ۲۵:۰۶

  • ویدیو ۷۹ – مقدمه‌ای بر ماژول Visualization و معرفی جعبه‌ابزارهای آن

   ۱۳:۵۱

  • ویدیو ۸۰ – نحوه ایجاد Job و تنظیمات آن بهمراه نحوه بررسی Errorهای احتمالی

   ۲۸:۳۳

  • ویدیو ۸۱ – بررسی عملی گزینه‌های ماژول Visualization و معرفی ODB Display Options

   ۲۲:۵۳

  • ویدیو ۸۲ – تغییر فونت متن‌های نمایشی، کاربرد Query و معرفی ابزار Probe Values

   ۱۴:۴۸

  • ویدیو ۸۳ – نمایش خروجی حل با استفاده از ابزارهای Contour Plot و نحوه تولید انیمیشن از خروجی‌ها

   ۱۸:۴۰

  • ویدیو ۸۴ – نحوه ترسیم نتایج در قالب نمودار و معرفی تنظیمات مربوطه بهمراه نحوه نمایش و قرائت نتایج تحلیل روی یک مسیر خاص

   ۲۴:۳۰

  • ویدیو ۸۵ – معرفی ابزار View Cut و بررسی تنظیمات مربوطه

   ۱۵:۱۰

 1. محمدصادق صداقتی

  محمدصادق صداقتی(دانشجوی دوره)

  سلام
  میخواستم بابت کار ارزشمندی که کردید ازتون تشکر کنم
  به نظر من حسن بزرگ این مجموعه آموزشی اینه که واقعاً گام به گام جلو میره، یعنی اگر کسی اصلا آشنایی با آباکوس نداشته باشه خیلی راحت اگر روند رو دنبال کنه میتونه به نتیجه برسه
  طبیعتاً هیچ مدرسی نمیتونه در قالب یک مجموعه آموزشی تمام زیر و بم یک نرم افزار را معرفی کنه چون تقریباً غیرممکنه، نهایت هدف یک آموزش اینه که دید خوبی به مخاطب بده و دید مخاطب رو در زمینه استفاده از امکانات و توانایی ها باز کنه
  این مجموعه به خوبی این هدف را برآورده کرده
  ممنون از مهندس سروری که علاوه بر این آموزش، مقاله های آموزشی زیادی رو در سایت به رایگان منتشر میکنند امیدوارم این روند ادامه داشته باشه و بنده منتظر آموزش های بیشتری از شما هستم. برای همه دست اندرکاران این سایت آرزوی موفقیت دارم

 2. امیر موسویان

  امیر موسویان(دانشجوی دوره)

  با سلام،
  من کلیه آموزش های ارائه شده در قالب ویدیوهای آموزشی رو تماشا کردم و نکته برداری های لازم رو انجام دادم. کیفیت آموزش ها فوق العاده بالاست و به خوبی فصل بندی شده اند و هر فصل نیز شامل ویدیوهایی در مورد یک موضوع خاص در آباکوس است. مدت زمان ویدیو ها به ندرت از بیست دقیقه تجاوز می کنه که این یک حسن بزرگ هست. ضمن اینکه برای کسی که فقط یکبار ویدیو ها رو تماشا کرده باشه، اگر نیاز به تماشای مجدد باشه خیلی راحت موضوع مورد نظر قابل پیدا شدن هست که باعث می شه در وقت فوق العاده صرفه جویی بشه.
  مطمئناً در توانایی و تسلط مدرس در زمینه کار و آموزش با این نرم افزار و تئوری های پشت هر مبحث شکی نیست و قابل تحسین می باشد. علاوه بر این فن بیان مدرس فوق العاده عالی است و با صدایی دلنشین مباحث تدریس شده اند که از ایجاد خستگی در حین تدریس در دانشجو جلوگیری می کنه.
  مطمئنا کسیکه بخاد این نرم افزار رو یاد بگیره منابع فراوونی در اینترنت می تونه پیدا کنه، اما کمتر منبعی مانند این پکیج می تونه اینقدر سریع و جامع کسیکه با این نرم افزار آشنایی نداره رو بخوبی راه بندازه.
  در انتخاب عنوان برای این دوره می بایست تجدید نظر بشه چراکه این آموزش، آموزش صفر تا صد نیست و دانشجو در کنار مطالب ارائه شده در وبسایت می تونه از صفر تا شاید هشتاد درصد مهارت رو کسب کنه. کما اینکه مدرس محترم هم در خلال ویدیوها بصورت غیر مستقیم به این موضوع اشاره می کند. بنابراین به موضوع انتخاب عنوان برای دوره باید بیشتر پرداخته بشه.
  برای دانشجویانی که این پکیج رو تهیه می کنند، فایل پرزنتیشن هم می بایست فرستاده شه، چراکه خیلی از مباحث مهم تئوری در آنها گنجانده شده و مشاهده ویدیوها برای این منظور کار وقت گیری برای دانشجو هست. همچنین در جاهای مناسب می بایست به مطالب یا مثال های موجود در سایت از طریق یک فایل تکست آدرس دهی انجام بشه تا آموزش به همراه مطالب مفید ارائه شده در سایت تکمیل بشه.
  با تشکر

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   خوشحالم از اینکه مجموعه آموزشی تدوین شده در گروه umec.ir را برای آموزش خودتون انتخاب کرده اید
   از حسن نظر جنابعالی هم سپاسگزارم
   در خصوص بحث آموزش قطعاً خودتون به این حقیقت واقف هستید که یک نرم افزار تخصصی چه پیچیدگیهای فنی و تئوریهای سطح بالایی داره
   شما در یک رشته مثل مکانیک میتونید دهها گرایش تخصصی و موضوع تخصصی برای مطالعه داشته باشید؛ حالا در یک نرم افزار مثل آباکوس قادر خواهید بود مجموعه کاملی از این تئوریها، روابط، فرمولها و . . . را مدلسازی کنید
   طبیعیست که آموزش صفر تا صد همه مباحث غیر ممکن خواهد بود؛ مخصوصاً اینکه نرم افزاری مثل آباکوس یک نرم افزار بین رشته ای محسوب میشه و چندین رشته مهم مهندسی میتوانند از این نرم افزار استفاده کنند
   تمام تلاش بنده در این پکیج آموزشی این بوده که دید مخاطبان در این زمینه افزایش پیدا کنه و هر جایی که نیاز داشتن و به موضوع جدیدی برخورد داشتند بتوانند موضوع را حل کنند و صفر تا صد حل مسئله را مسلط باشند؛ یعنی با دیدن هر مسئله ای بتوانند مسیر رسیدن به حل را بدرستی و با دید باز دنبال کنند و اگر جایی لازم بود از منابع بیشمار موجود نهایت استفاده را ببرند
   در خصوص بحث اضافه شدن فایل پرزنتیشن هم باید خدمتتون عرض کنم با توجه به نظر مدیریت سایت امکان پذیر نیست چرا که برای مثال در یک اسلاید پاورپوینت، چندین عکس و متن آورده شده است که تبدیل آن به PDF امکان پذیر نیست، البته شایان ذکر است که فایل پاورپوینتی که در فیلم ها استفاده میشد بصورت خلاصه بود و توضیحات کامل در فیلم داده شده است.
   از اعتماد شما سپاسگزارم
   موفق و پیروز باشید

 3. سبحان محمدی

  سبحان محمدی(دانشجوی دوره)

  با سلام و احترام
  درباره آموزش شما و سایت تون باید بگم که حتما شما رو کیفی ارزیابی می کنم. آموزش آباکوسی که من از شما دریافت کردم با کیفیت، منسجم بود کیفیت تصویر و صدا، اسلایدها، عکس ها واقعا رضایت بخش بود.
  اگر بخوام کامنت یا پیشنهادی داشته باشم برای شما اینه که سعی کنید تا حد امکان آموزش های تخصصی تر رو در سایت تون ارائه بدید. منظورم اینه که به شکل پکیج بتونیم تهیه کنیم. مهم نیست که این تیپ آموزش ها چقدر گرون باشند. طبعا مخاطب اونها افراد صنعتی هستند و اینکه برای یک آموزش چند ساعته اما تخصصی بخواهند یک میلیون تومن پول بدند اصلا زیاد نیست. چیز دیگری که خودم خیلی بهش علاقمندم و شدیدا بهش احساس نیاز می کنم آموزش از راه دوره. واقعا شرایط به گونه ای هست که آموزش توی منزل و محل کار بهترین گزینه است. چیزی که روش شما در این مسیر موفق بوده. ولی به دانلود محدودش نکنید اگر کسی خواست به شکل بسته پستی براش امکان ارسال باشه.
  چون شما خبره هستید در کار خودتون اینو میگم، آموزش های باکیفیت دانشگاهی مرتبط با همین حوزه شبیه سازی المان محدود رو در سایت تون ارائه بدید. یعنی یک دانشجوی صفر که میره تو دانشگاه تئوری المان محدود رو یاد می گیره و ممکنه از کاربردش در نرم افزار و عمل ناتوان باشه، شما بیاید دقیقا به همون کیفیتی که تو دانشگاه ها کلاس المان محدود برگزار میشه، یک دوره اینجوری بصورت پکیج آماده کنید و ارائه بدید. قطعا خیلی هایی که این ابزار رو در صنعت استفاده می کنند بعید نیست در تئوری ضعف داشته باشند.
  پیشنهاد دیگرم ارائه بسته های تخصصیه. مثلا شبیه سازی فرایندهای فورج، شبیه سازی کشش، شبیه سازی تنش های حرارتی-مکانیکی، شبیه سازی ارتعاشات …. و تمام این پکیج ها رو توام کنید با حل 4-5مساله جامع. از تون میخام آموزش هاتون توام باشه با مقالات صحه گذاری شده. این وجه تمایز برای کیفیت یک آموزش نرم افزاری هست. چون اگر همه چیز خوب باشه پیدا میشن مدیران و تصمیم گیرندگانی که میگن از کجا میشه به این نتایج اعتماد کرد. ولی وقتی یک مرجعی برای صحه گذاری باشه خودبخود جرات اعتماد و قضاوت درباره نتایج در فردی که آموزش دیده ایجاد میشه.
  مورد دیگری به ذهنم نمیاد. من خودم تخصصی انسیس کار می کنم ولی چون اباکوس خیلی مقبولیت بیشتری داره علاقمند شدم که یاد بگیرم. و سایت شما بهترین مرجعی بود که پیدا کردم چون اصلا وقت کلاس رفتن ندارم. اعتقادم اینه که این دست آموزش ها رو میشه بسیار باکیفیت بدون نیاز به حضور در کلاس ارائه داد. کلام آخرم اینه که خواهشا لطفا باکیفیت باشید نه مثل “Fa….rs” در نهایت بی کیفیتی آموزش بدید. چقدر مسخره ست که دروس پیشرفته مهندسی رو در 3-4 ساعت ارائه میدند. شما لطفا این کارو نکنید. به همون شکلی که اساتیدمون در دانشگاه های خوب مثل شریف و تهران یا اصفهان شما اموزش میدند شما هم همونجوری برید جلو.
  سربلند و موفق باشید.
  در پناه خدای بزرگ

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   از اینکه مجموعه آموزشی آباکوس گروه مرجع آموزش نرم افزارهای مکانیک را برای آموزش خودتون انتخاب کرده اید بسیار خرسندم
   از حسن نظر جنابعالی هم کمال تشکر را دارم
   بحث در خصوص آموزشهای تخصصی در برنامه گروه قرار داره؛ ولی همانطور که خودتون مستحضر هستید و به درستی هم اشاره داشتید موضوع اصلی کیفیت آموزشهاست
   خط مشی و آرمانهای گروه، سطح درک مخاطبان و ارزشمند بودن وقت و زمانشون اجازه تدوین آموزشهای بی کیفیت و رفع تکلیف را نمیده و همین موضوع بار مسئولیت بنده و همکاران را دو چندان میکنه
   قطعا پرداختن به آموزشهای تخصصی زمانبر بوده و یک پروسه خاص را میطلبه؛ ولی با این وجود ایده و برنامه بسط آموزشها در دستور کار قرار داره
   نهایت سعی ما در کیفیت بوده و اینکه تونستیم رضایت عزیزان نکته بینی مثل جنابعالی را جلب کنیم بسیار خوشحالیم
   قطعاً مخاطبین دوره متوجه تفاوت سطح با سایر دوره های موجود در بازار خواهند شد.
   همچنین طبق نظر مدیریت فنی سایت؛ انشاا… در ادامه و با افزایش تعداد آموزش ها حتما گزینه “ارسال پستی” رو هم اضافه خواهیم کرد.

   برای شما آرزوی سربلندی و موفقیت دارم

 4. فرهاد اباد

  فرهاد اباد(دانشجوی دوره)

  سلام و با تشکر از سایت خوبتون
  من مدت زیادیه که با سایتتون آشنا هستم و کیفیت پکیج مثل کیفیت سایتتون عالی هست، البته بهتر بود که اسمش رو آموزش صفر تا 100 نمیگذاشتید چون به سطح های بالا نمیرسه اصلا.
  اگر یک دوره تکمیلی که نکات فنی تر و حتی یه سری نکاتی که هرکسی نمی دونه و باعث میشه یک اباکوس کار حرفه ای بشیم رو هم بذارید که عالی میشه

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   از حسن انتخاب شما سپاسگزارم
   هیچ دوره آموزشی نمیتونه تمامی امکانات و کاربردهای یک نرم افزار را به شما آموزش بده
   کافیه در سایتهای مطرح دنیا در زمینه آموزش ویدیویی هم بررسی داشته باشید
   امکان اینکه یک نفر بتونه به تمامی امکانات و موارد ریز و درشت یک نرم افزار تسلط پیدا کنه وجود نداره
   شما با این دوره آموزشی قادر خواهید بود از صفر تا صد روند حل مسئله، مراحل شبیه سازی، تحلیل نتایج، چرایی استفاده از حلگرها، المانها و … را یاد بگیرید
   تا همینجا هم شما یک آباکوس کار حرفه ای هستید، چون بسیاری از دانشجویان و صنعتگران فقط کاربر آباکوس هستند و دلیل استفاده از خیلی آیتم ها براشون روشن نیست، به شکل تجربی فرا گرفتند
   سعی بنده در این بوده راه را خیلی شفاف و آکادمیک به مخاطبین نشون بدم
   قطعا خودتون تایید می‌فرمایید که اگر با یک مسئله جدید مواجه بشید خیلی راحت میتونید با استدلال و منطق ماژول های مختلف را جلو برید و دلیل انتخاب هر آیتم براتون مشخصه
   دوره های تخصصی تر هم در برنامه قرار داره ولی از اونجایی که برای ما کیفیت مهمترین پارامتر هست، یک مقدار زمانبر خواهد بود

   موفق و پیروز باشید

 5. سجاد شاه قلی

  سجاد شاه قلی(دانشجوی دوره)

  با سلام
  من دوره آموزش رو تهیه کردم و وقتی تمام شد به این نتیجه رسیدم که این دوره به درد دانشجویی که میخواد روی یه پروژه کار کنه میخوره و کارش رو راه میندازه و عملا برای کسی که تو صنعت داره کار میکنه کارایی نداره، کارگاه ما اصفهان هست و میتونین بیاین و ماشین آلات تولیدی ما رو ببینین، کاملا متوجه میشین که این دوره کارایی لازم را برای کار نداره،دقیقا این ضعف حس میشه که خروجی ضعیفی که نرم افزار به ما میده مجبوریم تولید کنیم نه اون چیزی که واقعا باید باشه و این از ضعف دوره هست نه ضعف نرم افزار، واقعا استاد دوره توانایی و دانش بالایی در آموزش دارن ولی ای کاش این توانایی با تجربه هم همراه میشد. برای مثال خودم را میگم، روز اول که وارد شرکت شدم تازه فارق التحصیل شده بودم و از صفر تا صد سالیدورک رو به خاطر پایان نامه م که ساخت سانتریفیوژ غنی سازی زغال سنگ بود از بر بودم و یادمه که نتونستم یه تبدیل گرد به چهار گوش ساده که درز اتصال نقطه جوش و لبه بالا واسه گرده ساده و لبه پایین را درست کنم حتی بعد از اینکه تونستم، نمیدونستم که این تبدیل لای خم برک نمیره و بعد از چند تا خم به بدنه گیر میکنه. تحلیل جرثقیل واقعی و جریال سیال داخل فن سانتریفیوژ دوطرفه واقعی و کلی چیز های دیگه، به هر حال با گذراندن این دوره و در کنار اون کسب تجربه هنرجو بر نرم افزار مسلط میشه ولی در زمان خیلی طولانی.
  با تشکر

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   شبیه سازی به روش اجزاء محدود یک سلسله مراتب و مسیر مشخص داره که کاربر باید برای حل مسئله طی کنه
   خواه این مسئله یک مسئله آکادمیک باشه یا یک مسئله صنعتی
   قصد ما در این دوره آموزشی این بوده که فراگیر چرایی استفاده از هر گزینه را درک کنه
   وقتی شخص با آگاهی بتونه درک کنه چرا از یک گزینه استفاده میکنه قطعاً در مواجهه با هر مسئله میتونه تصمیم درست را اتخاذ کنه
   اینکه شما انتظار دارید یک دوره آموزشی بتونه مسئله کارگاه صنعتی شما را حل کنه خیلی عجیبه
   در بحث تجربه هم اگر تجربه شبیه سازی و تحلیل صنعتی بنده از شما بیشتر نباشه قطعا کمتر هم نیست
   بواسطه شغلم به شکل روزانه در بالاترین سطح با آباکوس درگیرم و حساسترین قطعات صنعتی را با این نرم افزار تحلیل میکنم
   به جرأت عرض میکنم مسیری که در این آموزشها طی شده کاملاً دید لازم برای حل مسائل صنعتی را به فراگیر میده
   شما نباید انتظار داشته باشید در این بسته روش حل مسئله کارگاه شما در اصفهان آموزش داده بشه، اصول شبیه سازی را فرا میگیرید
   چطور ممکنه کسی با این آموزش بتونه یک پروژه علمی را انجام بده ولی در مدلسازی یک مسئله صنعتی نتونه کاری بکنه؟
   مگه مسیر مدلسازی متفاوته؟
   طبیعیه که در مسائل صنعتی ریزه کاری های خاصی وجود داره، این ریزه کاری ها انقدر متنوع و گسترده هستند که نمیشه همه موارد را در قالب یک بسته آموزشی اشاره کرد
   اگر شخصی الفبای یک زبان را یاد بگیره قطعا میتونه خودش به جمله سازی و حتی سرودن شعر هم بپردازه
   هیچوقت در دوره دبستان به یک دانش آموز اصول سرودن شعر یا انشانویسی نویسندگی و … را یاد نمیدن، چیزی که شخص یاد میگیره الفباست
   اینکه چقدر بتونه از این الفبا و آموخته استفاده کنه به خودش برمیگرده، یک نفر نویسنده یا شاعر میشه، یک نفر هم فقط سواد خوندن و نوشتن داره

 6. سید مهدی جلالی

  سید مهدی جلالی(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام خدمت شما و خدا قوت
  من از دوره آموزشی آباکوس استفاده کردم و از انتخاب این دوره راضی و خرسند هستم. چرا که کلیه مطالب بخوبی و بنحوی تخصصی و شیوا بیان شده بود. از جناب مهندس سروری بابت این کار ارزنده کمال تشکر را دارم و براشون آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم.
  فقط لازم میدونم چند نکته رو بیان کنم. اول اینکه در مورد زمان آموزش هر فیلم وقتی از حد 20 دقیقه بالاتر میره یکم خسته کننده میشه برای کاربر. لطفا زمان هر فیلم را کم و در عوض تعداد فیلمها را بیشتر کنید.
  دومین موضوع اینکه در خصوص تمرینهایی که درون سایت قرار دادید خیلی بهتر میشد که این تمرینهارو بصورت یک دوره تکمیلی و بصورت فصل بندی شده و منطبق با پکیج آموزش آباکوس ارائه میدادید. به این خاطر که دانشجو در انتخاب مثال و تمرین گیج نشود و آموزش پیوستگی خودش را بهمراه مثال ادامه دهد. چرا که تجربه نشان داده آموزش از طریق حل پروژه و مثال بیشتر در ذهن می نشیند.
  سوم اینکه بدلیل اینکه مهندس سروری با عشق و حرارت و انگیزه بالایی این پکیج را ارائه نموده و در ضمن، تسلط ایشان بر نرم افزار آباکوس کاملا مشهود است(در فیلمها)، بنده مشتاقانه منتظر پکیج آموزش طراحی مواد مرکب و کامپوزیتها نیز هستم که خریداری و مطالعه کنم.
  با تشکر از کار خوبتون
  مهدی جلالی

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   از اینکه مجموعه آموزشی سایت umec.ir را انتخاب کرده اید سپاسگزارم
   در خصوص زمان ویدیوها باید خدمتتون عرض کنم تعداد ویدیوهایی که مدت زمانشون بیشتر از 20 دقیقه ست خیلی زیاد نیست ولی حق با شماست؛ ویدیوهای با زمان بیشتر باعث خسته شدن مخاطب میشه
   مثال هایی که در سایت قرار داده شده از نظر بازه زمانی قبل از ارئه پکیج بوده ولی در بحث محتوایی هدفدار و با روند مشخصی تنظیم شده است.
   سعی شده در اغلب مباحث مثل مکانیک ضربه، کامپوزیت، تحلیل های فرکانس و کمانش، تحلیل CFD، مسائل شکل دهی و . . . مثال داشته باشیم تا مخاطبین بتوانند الگوبرداری کنند
   بعد از مشاهده فیلم های آموزشی هر کدام از مثال ها را که حل کنید به خوبی دلیل انتخاب هر گزینه، نحوه حل، مراحل مدلسازی، فلسفه انتخاب حلگر و . . . را به خوبی متوجه خواهید شد
   در هر کدام از بخش های مربوط به حل مثال ها هم سؤالی داشتید میتونید در همون پست درج بفرمایید؛ در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد
   در خصوص مباحث پیشرفته تر هم در برنامه آموزشی گروه قرار داره؛ برای تولید محتوای با کیفیت و شایسته مخاطبین وسواس خاصی وجود داره و همین موضوع کار انتخاب مباحث و . . . را دشوار میکنه
   قطعاً با آماده شدن بسته های آموزشی بعدی، از طریق راههای ارتباطی سایت اطلاع رسانی خواهد شد
   موفق و برقرار باشید.

 7. سبحان عابدین نژاد

  سبحان عابدین نژاد(دانشجوی دوره)

  سلام مهندس
  وقت بخیر
  من رشتم اصلا مکانیک نیست و عمران میخونم با گرایش ژئوتکنیک
  فک کنم 2 تا 3 تا مجموعه آموزشی تهییه کرده بودم ولی تو هیچ کدوم نتونستم بفهمم تمام ابزار های ماژول های مختلف (چه به کاره رشته من بیاد و چه نیاد) به چه شکل است
  تا این که این مجموعه بی نظیر رو تهییه کردم و از کلاس رفتن برای آباکوس مقدماتی من و بی نیاز کرد
  واقعا از زحماتتون تشکر می کنم

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   از اینکه پکیج آموزش Abaqus تدوین شده در گروه umec.ir را تهیه کردید سپاسگزارم
   خوشحالم که این مجموعه برای شما مفید بوده و رضایت داشتید
   با آرزوی موفقیت روزافزون

 8. رضا محمدپور

  رضا محمدپور(دانشجوی دوره)

  با سلام
  من برای مدلسازی یک ساختمان بنایی نیاز داشتم که نرم افزار آباکوس رو یاد بگیرم. به همین دلیل به دنبال یک مجموعه فیلم آموزشی مناسب بودم. جست و جوی من تو اینترنت برای یافتن یک فیلم آموزشی خوب، با عث شد که با سایت شما آشنا بشم. با توجه به اینکه مطالب متنوعی و به روزی رو در مورد نرم افزار آباکوس در سایتتون قرار داده بودین، و اینکه امکان پرسش و پاسخ نیز وجود داشت، و در کل سایت خوبی داشتین، و بعد از مقایسه با سایت های دیگه، تصمیم گرفتم این فیلم آموزشی رو از سایت شما تهیه کنم. پکیج آموزش صفر تا صد آباکوس هرچند که واقعا صفر تا 100 نبود، ولی بسیار مفید و کاربردی بود به طوری که من تونستم در عرض یک و نیم ماه در کنار مشاهده فیلم ها همزمان مدلم رو که یک مدل بسیار بزرگ (یک ساختمان بنایی 2 طبقه با یک طبقه زیرزمین و در ابعاد 120 در 12 متر ) بود مدلسازی کنم و الان هم که دارم این کامنت رو می نویسم در مرحله ران هستم. در حالی که قبل از مشاهده این فیلم ها در مورد ماژول های مختلف نرم افزار اطلاعات چندانی نداشتم و نمیدونستم برای مدلسازی باید از کجا شروع کنم و چه مراحلی رو چطور طی کنم. کیفیت صدا و تصویر بسیار عالی بود و اصلا خسته کننده نبود. مدت زمان فیلم ها هم طوری تهیه شده بود که مثلا در یک بار مشاهده فیلم یک مطلب آموزش داده می شد و نیاز نبود که فیلم رو به دلیل طولانی بودن زمانش نصفه و نیم رها کنیم.
  اما من یک انتقاد هم داشتم و اون اینکه در طول آموزش ها عبارت 3ds.ir رو خیلی زیاد به کار بردین، به طوری که علاوه بر گوشه و کنار فیلم که هی میاد و میره، آموزنده محترم هم مدام برای نام گذاری هر المان، متریال یا هر چیز دیگه ای از اون استفاده میکنه.
  پیشنهاد: رشته من مهندسی عمران است و بسیاری از مطالب این پکیج برای من مفید واقع شد، ولی با این حال این فیلم شامل مطالبی که به طور تخصصی در رشته عمران به کار برده میشه نمیشد، بنابر این پیشنهاد من این است که در کنار این پکیج، برای هر رشته ای که نرم افزار آباکوس در اون کاربرد داره، مخصوصا عمران، پکیج مخصوص اون رشته رو تهیه فرمایید.
  هرچند که من نحوه کار با نرم افزار آباکوس رو به کمک این پکیج یاد گرفتم، ولی همواره سوالات و ابهاماتی دارم که امیدوارم با پیشتیبانی سایت 3ds.ir بی پاسخ نمانند.

  با تشکر از عوامل سایت 3ds.ir و مخصوصا آقای مهندس سروری

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   از حسن توجه و اظهار لطف جنابعالی بسیار سپاسگزارم
   خوشحالم از اینکه مجموعه آموزشی که انتخاب کردید نیازهای شما را برطرف کرده و تونسته دید لازم در زمینه مراحل مدلسازی با آباکوس را در اختیار شما قرار بده
   از انتقاد مثبت و پیشنهاد مفید شما برای ادامه مسیر هم تشکر میکنم
   هر سؤالی هم که داشته باشید میتونید در پست مناسب و نزدیک به موضوع سؤال در سایت مطرح بفرمایید؛ تجربه ای داشته باشم در اختیار دوستان قرار میدهم

   پایدار و پیروز باشید

 9. مهدی سهرابی

  مهدی سهرابی(دانشجوی دوره)

  سلام. من تا الان سه فصل از این آموزش را نگاه کردم. یه مشکل عمده داره و آن اینکه به شدت آروم صحبت میکنید و خیلی هم یک حرف را با کلمات مختلف تکرار می کنید. درواقع فقط با کلمات بازی میکنید. من الان موقع پلی کردن آموزش ها سرعت پلی را 1.6 برابر میکنم که وسطش خوابم نبره و در اثر آروم صحبت کردن تمرکزم را از دست ندم. ولی مشکل بازی با کلمات را نمیشه کاریش کرد.
  درواقع این محتوای آموزشی را بجای 25 ساعت، میشد توی 12-15 ساعت جمعش کرد. الان خیلی اضافه کش داده شده هر بحث

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   اگر مجموعه های بزرگ آموزشی دنیا را هم دنبال کنید متوجه خواهید شد که سرعت بیان و تدریس یک مطلب یک حد استاندارد داره که شما نباید از این حد تجاوز کنید
   تعداد کلماتی که در واحد زمان توسط مدرس ادا میشه اهمیت داره چون باید حافظه بلند مدت مخاطب فرصت ذخیره سازی مطلب را داشته باشه
   این موضوع نه تنها در مورد مطالب علمی بلکه در خصوص به ذهن سپردن داستان ها نیز برقراره
   میتونید برای نمونه کتابهای صوتی را گوش کنید
   شما در یک ساعت مطالعه کتاب قادر به مطالعه حداقل پنجاه صفحه خواهید بود اما در کتابهای صوتی این عدد کمتر از سی صفحه ست
   فقط یک دلیل هم داره، ماندگاری در ذهن مخاطب
   تکرار و عمیق کردن درک موضوع از وظایف مدرس یک دوره ست، نباید انتظار داشته باشید با سرعت و بدون دقت یک مطلب تدریس بشه
   قطعا مخاطب به نکته برداری، سرچ و پیاده کردن آموزش هم نیاز داره
   روخوانی متن کتاب که انجام نمیدیم
   عجیب اینکه شما اولین نفری هستید که به از بین رفتن تمرکز اشاره میکنید، کامنت های قبلی را مطالعه کنید
   همه یکی از نقاط قوت دوره را در کوتاه بودن زمان هر ویدیو و حفظ تمرکز دونستن
   در خصوص فصل اول هم باید اشاره کنم که بحث تخصصی این دوره آموزشی اجزا محدود نیست ولی تصمیم گرفتیم بخاطر اینکه سرنخ اولیه موضوع را در اختیار دوستان قرار بدهیم آموزش اجزا محدود هم در دوره لحاظ کنیم
   طولانی شدن ویدیوهای فصل اول بخاطر این بود که مطالب اجزا محدود باید انسجام داشته باشه و نمیشه مجزا از هم توضیح داد چون حساب کار از دست مخاطب در میاد
   از طرفی بخاطر اینکه بحث پایه هست باید با بیشترین دقت تدریس بشه، طبیعتا حساسیت هم در این خصوص وجود داره و باعث میشه کمی تکرار مفاهیم بیشتر باشه تا موضوع جا بیافته

 10. امیر طاهری

  امیر طاهری(دانشجوی دوره)

  سلام و عرض خسته نباشید

  این پکیج هر ماژول آباکوس رو به طور کلی بررسی کرده و قسمت هایی رو که توضیح داده واقعا خوب و قابل فهم هست. تعدادی از دانشجوهای دوره در کامنت های بالا گفتند که کار ارزشمندی هست و من هم این رو کاملا تایید می کنم و فعلا بهترین دوره آباکوس موجود هست!

  اما یکی از مشکلات این دوره این هست که مدرس عزیز از توضیح بعضی از قسمت های مهم در طول آموزش به راحتی گذشته! مثلا در مورد خیلی از استپ ها اصلا توضیحی داده نمیشه، به طور مثال هیچ توضیحی در مورد استپ Soil و تحلیل های خاک داده نشده. و یا اینکه ما اگر بخواهیم یک مدل سازی خاک انجام بدیم چه زمانی از استپ static general می بایست استفاده کنیم و چه زمانی از استپ Soil و یا Geo-static ؟ در حالی که همه این استپ ها در تحلیل خاک کاربرد داره و واقعا جا داشت توضیحی هرچند مختصر راجع به این موضوع داده میشد. همینطور در تکست های آموزشی این سایت هم متاسفانه آموزشی راجع به خاک و یا محیط متخلخل که خیلی مهم هست وجود نداره. ماژول استپ و مخصوصا کاربرد استپ ها حتی اگر مختصر هم میخواستید به اون اشاره کنید باید خیلی بیشتر توضیح داده میشد.

  نکته دیگه این هست که در این پکیج هیچ مسئله قابل توجهی از صفر تا صد حل نشده و پکیج فقط به ذکر کاربرد ماژول ها بسنده کرده. جا داشت در یک چنین پکیج خوبی حداقل دو مسئله خوب حل میشد و توضیح داده میشد. البته بعضی از مسائل در قالب تکست در این سایت قرار گرفته اما حل مسئله در فیلم آموزشی بسیار متفاوت از تکست هست و چون اینجا فقط راجع به این پکیج صحبت می کنیم به نظرم این از نواقص این پکیج هست.

  در آخر اینکه این دوره هرچند با کیفیت اما خیلی کلی هست و مهندس سروری عزیز جایی در این دوره اشاره کرد مدل سازی مواد کامپوزیت رو هم ارائه خواهد کرد که این مورد هم متاسفانه محقق نشد چون زمان زیادی از اون میگذره، و مدل سازی مواد کامپوزیت حتی با قیمت های بسیار بالاتر از این دوره خیلی ارزشمند هست.

  من برای نظر دادن در مورد این دوره دوبار این دوره رو به طور کامل گوش دادم و از زحمات شما تشکر می کنم، امیدوارم نظرات اعمال بشه و ما نتیجه اون رو ببینیم نه اینکه صرفا پاسخ داده بشه و شما از اونها به راحتی بگذرید. باز هم روی تحلیل های خاک و دوره کامپوزیت تاکید می کنم.

  تشکر فراوان

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   از نظرات شما ممنونم
   ارائه آموزش های بیشتر منوط به داشتن فرصت کافیست.
   مثال های زیادی در سایت موجوده، به شکل تصویری و گام به گام، میتونید مطالعه کنید و احیانا اگر پرسشی داشتید میتوانید در همان مقاله آموزشی مطرح بفرمایید بنده پاسخ خواهم داد…

   موفق باشید

 11. آرش اخوان ملایری

  آرش اخوان ملایری(دانشجوی دوره)

  سلام و عرض ادب خدمت مهندس سروری و کلیه همکاران در سایت umec.ir
  بنده برای محاسبات یکی از پروژه هایی که در شرکت داشتیم از این نرم افزار استفاده کردم و البته با کمک این دوره آموزشی.
  چیزی که به نظر من خیلی می تونه در جهت تکمیل کردن این دوره آموزشی کمک کنه، ارائه تمرین و توضیحات اون در قالب یک فایل مربوط به هر مبحث می تونه باشه. با اجرای تمرین هم ماندگاری مطالب در ذهن به حداکثر می رسه و هم از این طریق کاربر با اشکالات احتمالی حین استفاده از هر بخش درگیر و سعی در از بین بردنش می کنه.
  باز هم از مدرس این دوره کمال تشکر رو دارم.

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   با سلام
   ممنون از پیشنهاد شما

 12. alireza pournajafi

  alireza pournajafi(دانشجوی دوره)

  عرض سلام و ادب و احترام، سپاسگزارم از این اموزش مفید و ارزنده …

 13. pezhman nameshiri

  pezhman nameshiri(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  دوره ى اموزش شما از نظر کیفى بسیار در سطح بالایى قرار داره و براى من که رشته مهندسى پزشکى هستم بسیار مفید بود.
  به نظر من اگه به اموزش این دوره قسمتى در خصوص نحوه نوشتن سابروتین هاى رایج اضافه کنید بسیار ارزشمندتر خواهد بود و براى افرادى که مى خواهند در این زمینه کار کنند مفیدتر واقع مى شود

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام و ممنون از حسن توجه شما
   از پیشنهاد ارزشمند شما هم سپاسگزارم

 14. علی رسولی

  علی رسولی(دانشجوی دوره)

  خوب است اگر به نحوه رفع خطاها بیشتر توجه شود و خطاهای معمول بررسی گردد خیلی خوب است

 15. ابوذر اسحقی اسکوئی

  ابوذر اسحقی اسکوئی(دانشجوی دوره)

  خیلی ممنون از دوره خوبتون
  مجموعه آموزشی تون خوبه.
  در آینده اگر مباحث دیگه مثل کد نویسی در آباکوس و مثال های متنوعی رو که در مجموعه های آموزشی دیگه کمتر کار شده رو هم لحاظ کنید عالی میشه
  با تشکر
  دکتر ابوذر اسحقی اسکویی

 16. علیرضا خسروشاهلی

  علیرضا خسروشاهلی(دانشجوی دوره)

  با سلام
  پکیچ برای شروع خوب بود ولی خواهشمند است پکیچ دیگری تهیه فرمایید با انواع مثالها در مهندسی سازه ، مکانیک و….
  با مثال یادگیری موثر خواهد بود.

  با تشکر
  خسروشاهلی

 17. رسول اسدالهی

  رسول اسدالهی(دانشجوی دوره)

  بسیار عالی

 18. محسن سجادیان

  محسن سجادیان(دانشجوی دوره)

  سلام. بسیار خوب بود. اگر فیلم هایی به صورت پروژه محور در کنارش قرار بدین عالی میشه. با تشکر

 19. علی حسین زاده

  علی حسین زاده(دانشجوی دوره)

  با سلام و عرض تشکر از گروه شما برای این مجموعه آموزشی
  به نظر من جزئیات به خوبی پوشش داده شده است . اما مشکل اینجاست که خروجی کار نهایتا چیست؟آیا کسی که از مجموعه استفاده کرده میتواند مسائل خود را به راحتی حل کند؟
  به عقیده بنده این مجموعه کامل نیست چرا که
  تسلط روی موضوعات خاص نیاز به مثالهای کاربردی و به روز دارد
  که میتوان به عنوان مجموعه تکمیلی انتظار داشت
  با تشکر

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام و ممنون از حسن انتخاب شما
   اگر در سایت به بخش مثالهای کاربردی توجه کنید تنوع بسیار بالایی از مثالها وجود داره که قطعا مکمل آموزشهای ویدیویی خواهد بود
   این دوره با هدف آموزش مبانی اجزای محدود و کار با نرم افزار آباکوس تدوین شده و هدف این بوده که بسیار متمرکز و روی آموزش کار بشه، ما سعی کردیم اصول و مبانی را یاد بگیرید تا بتونید هر مثال دلخواه را حل کنید

   اما ممکنه در آینده پکیج آموزش مثالهای کاربردی هم ارائه بشه

   از اینکه نظراتتون را در میان میگذارید سپاسگزارم …

 20. علی نوروزی

  علی نوروزی(دانشجوی دوره)

  سلام .آموزشتون جامع بود و روان .به نظرم چند تا مثال سبک رو از صفر تا صد هم انجام میدادین استفاده از ماژول ها بهتر قابل درک میشد

 21. مرتضی بوالحسنی

  مرتضی بوالحسنی(دانشجوی دوره)

  با سلام
  ای کاش مثال کاربردی انجام میشد در واقع انتهای کار
  در کل خوبه

 22. علی سوخک لاری

  علی سوخک لاری(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام
  پکیج تولید شده یسبار خوب است البته اگر همراه با توضیحات داده شده مثالی هم زده میشد به نظرم کیفیت آن افزایش بیشتری می یافت.
  در هر حال برای افرادی که قصد یادگیری اولیه و مقدماتی و متوسطه آباکوس را دارند، این محصول بسیار بهتر از هر کتاب و محصولات دیگری است که تا به امروز مشاهده کرده ام.
  با تشکر وسپاس فراوان

 23. Hdziaei

  Hdziaei(دانشجوی دوره)

  با احترام
  پکیج کامل آموزشی شما را تهیه کردم و طی مدت بیش از یکماه همزمان با مشاهده کلیپها، تمرین عملی در محیط نرم افزار نیز انجام دادم. به نظر من کیفیت آموزشی این پکیج بسیار بالاتر از بعضی کلاسهای حضوری در حال انجام است.
  علیرغم اینکه بیش از 6 ماه با مطالعه کتاب و مرور کلیپهای آموزشی در صدد یادگیری آباکوس بودم، هنوز امکان مدلسازی کامل برایم فراهم نشده بود. با مشاهده این کلیپ و انجام تمرین، اکنون در حد یک کاربر معمولی می توانم نسبت به بهره برداری از نرم افزار آباکوس اقدام کنم که این امر جای قدردانی و سپاس از شما عزیزان دارد.

 24. مجتبی یوسفی

  مجتبی یوسفی(دانشجوی دوره)

  با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس سروری عزیز
  قبل از هر چیز بابت پک اموزشیتون نهایت تشکرو دارم، بسیار برام ارزشمند بود با تدریس و بیان خیلی خوبی که داشتید.

  ی سوالی که داشتم یا بهتره بگم توصیه ای که می‌خوام بهم کنید در مورد ادامه و پیشرفت با نرم افزار آباکوس هست .بنده مهندس مکانیک خودرو هستم و با نرم افزار سالیورکس اشنام ولی تا به حال با آباکوس کار نکرده بود خواستم مسیر یا منابعی رو بهم معرفی کنید که هم اموزشا به طور کامل تثبیت شن و هم روز به روز تو این زمینه پیشرفت کنم. می‌دونم حوزه ها بسیار گستره هستند..آیا باید چند حوزه خاص رو فقط انتخاب کنیم و روش کار کنیم؟
  ممنون

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   ممنون از حسن توجه شما
   همون طور که خودتون اشاره کردید زمینه های کاری بسیار متنوع هستند ولی پیشنهاد میکنم تحلیل‌های پایه تنش، کمانش، آنالیز مودال و انتقال حرارت را یاد بگیرید
   بقیه موارد و پیشرفت بیشتر منوط به زمینه تخصصی کاری شما میشه و تا درگیر کار تخصصی خودتون نشید ریزه کاری های آباکوس را مسلط نخواهید شد

 25. فرزاد مقدم

  فرزاد مقدم(دانشجوی دوره)

  با سلام و عرض ادب خدمت شما آقای مهندس سروری
  جا داره در رابطه با مجموعه آموزشی شما عرض کنم واقعا ممنونم که یک مجموعه آموزشی بازاری ارائه نکردید، و کیفیت آموزش فوق العاده بالا و نکات ریز با دقت بالا پوشش داده شده.
  روند آموزش، اسلاید سازی حرفه ای، رعایت استاندارد های لازم جهت آموزش همه عالی
  بنده با اینکه خودم کارشناس ارشد مکانیک هستم و با این نرم افزار به کمک استادم یک پروژه سنگین برای پایان نامه انجام دادم، ولی بازم حس کردم این مجموعه می تونه کلی چیز یادم بده و همینجور هم بوده. با این مجموعه بیشتر کاستی ها در این نرم افزار جبران شد.
  خوشحال می شیم اگه مجوعه های آموزشی پیشرفته تر نیز ارائه بشن.

  با سپاس فراوان

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام و عرض ادب
   ممنون از حسن اعتماد شما
   خوشحالم از اینکه این مجموعه برای شما مفید بوده

   امیدوارم موفق و پیروز باشید

 26. سینا موسوی

  سینا موسوی(دانشجوی دوره)

  عالی بود محشر و بی نظیر

 27. گلناز نجفی

  گلناز نجفی(دانشجوی دوره)

  به عنوان یک آموزش مقدماتی، می تونم بگم خیلی مفید و کافی بود و کاربر می تونه آشنایی خیلی خوبی با آباکوس پیدا کنه و پروژه های اجزاء محدودی ساده رو انجام بده. اما باید مد نظر داشته باشه که آباکوس نرم افزار خیلی جامعی هست و این آموزش در سطوح پیشرفته و پروژه های تخصصی به کاربری که قبلا تجربه کار با این نرم افزار رو داشته کمک چندانی نمی کنه و بهتره برای کارش از ویدیوهای یوتیوب استفاده کنه.

 28. رعنا اصغری

  رعنا اصغری(دانشجوی دوره)

  سلام و وقت بخیر
  ممنون بابت توضیحات خوبتون امیدوارم که موفق باشید

 29. اشکان یزدی

  اشکان یزدی(دانشجوی دوره)

  عالی

 30. ali ghaffari

  ali ghaffari(دانشجوی دوره)

  توضیحاتشون خوب بود اما اگر همراه با حل مثال برای هر جلسه بود میتونست خیلی کامل تر بشه، چون مثلا یه روش رو یاد میگیریم ولی مورد استفاده یا روش استفاده اش رو نمیتونیم به راحتی بفهمیم ولی اگه اخر همون جلسه تو یه مثال استفاده میشد خیلی راحت متوجه میشدیم
  با تشکر از زحمات مدرس محترم و تیم شما

 31. امیرحسین پنجی پور

  امیرحسین پنجی پور(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تیم UMEC
  توضیحات تدریس شده و معرفی آباکوس طی دوره خریداری شده توسط اینجانب بسیار مبسوط و کامل بود.
  نقد اصلی اینجانب بیشتر به طرح تدریس هست و نه خود تدریس
  اگر امکانش بود که یک چند جلسه اضافه برای دوره بود که طی مثلا هر دو جلسه یک مبحث مدلسازی میشد عالی بود مثلا فرض کنید دو جلسه شکل دهی، دو جلسه استاتیک، دو جلسه دینامیک و …
  اینطوری تمام مباحثی که تدریس شده بود و معرفی نرم افزار انجام شده بود بسیار بهتر تثبیت میشد.
  درهرصورت بنده نمره 18 از 20 رو به این آموزش میدم و امیدوارم این روند در سایت شما ادامه دار باشه.
  با تشکر دوباره از پیگیری شما و عرض خسته نباشید و موفقیت خدمت شما
  عید شما مبارک

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سپاس بخاطر حسن نظر شما…

   آباکوس نرم افزاری تحلیلی ست نه نرم افزار طراحی! در آموزش نرم افزارهای مثل کتیا و سالیدورک به عنوان نرم افزارهای طراحی میتوان یک پروژه کلی در ابتدا تعریف کرد و به مرور بحث را پیش برد اما حل مسائل و پروژه های مختلف در نرم افزاری مثل آباکوس به عنوان یک نرم افزار تحلیلی کاملا با یکدیگر متفاوت است و هر مساله نکات مخصوص به خودش را دارد آنچه در نرم افزارهای تحلیلی اهمیت دارد این است که کاربر بداند برای تحلیل مساله خود چگونه رفتار کند. وقتی دلیل استفاده از ابزارهای مختلف در تمامی ماژول های آباکوس برای کاربر روشن شود حل مسائل مختلف به آسانی امکان پذیر است هدف ما در این پکیج آموزش اصول لازم و پایه ای آباکوس بوده است تا شما بعد از مشاهده فیلم های آموزشی قادر به تحلیل انواع مثال های مختلف در آباکوس باشید.

   قطعا بعد از مشاهده این دوره آموزشی، مطالعه مقاله های آموزشی مرتبط با پروژه های آباکوس که بصورت رایگان در سایت منتشر شده است در تثبیت آموزش به شما کمک میکند، هر سوالی هم در مقالات آموزشی داشتید میتوانید در سایت مطرح بفرمایید در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد
   قصد داریم انشاا… در سال جدید پکیج آموزش پیشرفته و پکیج مثال های کاربری آباکوس را نیز منتشر کنیم.

 32. حسن سياح پور

  حسن سياح پور(دانشجوی دوره)

  به نام خدا
  سلام بر آقای مهندس سروری
  نوروز 1400 بر حضرتعالی، خانواده محترمتان و همه اعضا محترم سایت مبارکباد.
  احتراما آموزشهای بسیاری را در سایت های گوناگون دیدم، بدون شک بهترین و بی نظیرترین آموزش مربوط به حضرتعالی می باشد. دست مریزاد.
  به همه دوستانی که به دنبال یادگیری ABAQUS هستند، خرید آموزش عالی آقای مهندس سروری را صمیمانه پیشنهاد می دهم.
  با ادب و احترام فراوان. حسن سیاح پور

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   با سلام و عرض تبریک سال جدید خدمت حضرتعالی و خانواده محترم
   از لطف و حسن توجه شما سپاسگزارم
   آرزوی شادکامی و بهروزی برای شما دارم

   موفق باشید

 33. مجید دلبری

  مجید دلبری(دانشجوی دوره)

  بسیار عالی

 34. مهدي دره زرشکي

  مهدي دره زرشکي(دانشجوی دوره)

  من دانشجوی ارشد سازه هستم و با آموزش شما به راحتی تونستم نیازم رو برطرف کنم

 35. رضا خسروی

  رضا خسروی(دانشجوی دوره)

  سلام و احترام
  دوره بسیار خوب و دقیقی بود .نکات خیلی ریزی رو یاد گرفتم و خیلی در پروژه درسیم کمکم کرد .
  ممنون از جناب اقای مهندس سروری و تمام همکاران شان
  یه درخواست کوچک دارم آن هم اینکه مسائل دینامیکی از قبیل جابجایی دما و دیگر مسائل وابسته به ان را در یک اموزش دیگر بطور کامل تدریس نمایید

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   خرسندیم از اینکه پکیج آموزش آباکوس برای شما مفید بوده است.

   پیرامون پیشنهاد شما نیز بایستی خدمت تان عرض کنم که ارائه پکیج آموزش پیشرفته آباکوس شامل مثال های متنوع جز برنامه آموزشی ما هست اما اینکه چه زمانی منتشر میشود هنوز مشخص نشده است هر زمانی که این مهم میسر شود از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

 36. مهدی دابویی

  مهدی دابویی(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی. مباحث ارایه شده نظم خوبی دارد و در توضیح مباحث منتخب ظرافت و حوصله خوبی بکار رفته. ممنون از آموزش خوبتون

 37. محمود کامل شیخرجه

  محمود کامل شیخرجه(دانشجوی دوره)

  اموزش این نرم افزار بسیار عالی و مفید بود و پیشنهاد میکنم حتمن خریداری و استفاده کنند

 38. حسن خدادادی

  حسن خدادادی(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام و خسته نباشید
  محتوای تولیدی بسیار خوبی را ارائه نموده اید ای کاش امکان پذیر بود تا مجموعه های پیشرفته تری چون مکانیک شکست و غیره نیز به صورت ویدیو آماده می کردید.
  با تشکر از زحماتتان

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام، سپاسگزارم بخاطر حسن نظر شما
   پکیج آموزش پیشرفته در دست بررسی است بخاطر وسواس ویژه نسبت به سرفصل ها و محتوای آموزشی کمی زمانبر است. در خبرنامه ما عضو شوید تا هنگام انتشار پکیج آموزش پیشرفته آباکوس مطلع شوید.

 39. Ali F

  Ali F(دانشجوی دوره)

  سلام خسته نباشید و تشکر بابت اموزش خوبتون

 40. محمد رنجکش

  محمد رنجکش(دانشجوی دوره)

  این پکیج خیلی خوب بود. یک مقدار شاید بهتر بود در مورد نحوه خروجی گرفتن بیشتر توضیح داده شود. اما درکل پکیج خیلی عالی ای بود.
  خداقوت
  ممنونم

 41. محسن زرین کلاه

  محسن زرین کلاه(دانشجوی دوره)

  بسیار مسلط، واضح و بصورت آرامش مطلق جناب مهندس تدریس کردند. انشالله همیشه سربلند و موفق باشند

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   خوشحالم از اینکه پکیج آموزش آباکوس برای شما مفید بوده است و سپاسگزارم از حسن نظرتان… پیروز باشید./

 42. سینا قوی پیکر

  سینا قوی پیکر(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام و خسته نباشید بسیار به جهت تهیه این مجموعه گرانقدر
  این مجموعه به معنای واقعی برای کسی که هیچ مهارت اولیه‌ای از آباکوس ندارد راهگشاست
  تمامی قسمت ها با حوصله و از روی آگاهی علمی توضیح داده شده است.
  به شخصه بسیار راضی هستم از تهیه این مجموعه آموزشی
  تنها نکته‌ای که شاید میشد در این مجموعه کمبود آن را حس کرد نبود چند مثال و تمرین مناسب و جوندار در انتهای مباحث آموزشی اولیه بود.

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   مهندس قوی پیکر، سلام
   خیلی خرسندم از اینکه دوره آموزشی آباکوس برای شما مفید بوده و از حسن نظرتون سپاسگزارم.
   از همان ابتدا که قصد تهیه دوره آموزشی آباکوس را داشتیم سرفصل ها با حساسیت خاصی انتخاب شد و تصمیم گرفتیم در پکیج آموزشی صرفا مباحث پایه ای آباکوس و اجزای محدود بصورت مفهومی تدریس شود به همین دلیل مثال های پیشرفته آباکوس در این پکیج گنجانده نشد تا هم زمان بیشتری به ارائه مفاهیم آباکوس اختصاص داده شود و هم تمرکز دانشجویان به مفاهیم باشد تا صرفا مثال هایی که روش حل هر کدام با دیگری متفاوت است. البته در قسمت هایی که نیاز به ارائه مثال بود با ذکر مثال هایی در ویدیوهای آموزشی سعی در تفهیم بهتر مفاهیم کردیم.

   حل مثالهای پیشرفته آباکوس (بصورت کاربردی در صنعت ایران) انشاا… در پکیج آموزش پیشرفته آباکوس در دست بررسی است.

 43. مهدی سمنانی

  مهدی سمنانی(دانشجوی دوره)

  سلام خدمت شما آقای سروری عزیز …
  بسیار ممنونم از آموزش حرفه ای تون…

  مستحضر هستید که قطعا برای تسلط بیشتر به هر مبحثی باید تمرین و پروژه های متعدد بررسی شود.. سوال اول بنده اینه آیا تمرین هایی را می شناسید که بتونه به تسلط ما کمک کنه و سوال بعدی اینکه برای آموزش کتیا چه روشی را پیشنهاد می کنید با توجه به حجم بسیار وسیع کتیا ….

  تشکر فراوان بابت پکیج آباکوس .. خدا خیرتون بده

  • یونس سروری

   یونس سروری(مدرس دوره)

   سلام
   ممنون از حسن توجه شما
   مثال های متنوعی در قسمت “مثال های کاربردی آباکوس” وجود دارد میتونید مطالعه بفرمایید همچنین سایتهایی وجود داره که مثالهایی با آباکوس حل کردن، سرچ کنید پیدا میشه
   در زمینه کتیا بنده صاحب نظر نیستم، با مدیریت سایت در تماس باشید.

   موفق باشید

 44. یاسمن گیتی آرا

  یاسمن گیتی آرا(دانشجوی دوره)

  پکیج شما بسیار عالی و مفید بود

 45. محمد جواد رستم اف

  محمد جواد رستم اف(دانشجوی دوره)

  با سلام و احترام خدمت شما
  به طور کل این مجموعه آموزشی به صورت کاملا شفاف و با بیانی منحصر به فرد مطالب مربوط به آموزش آباکوس را ارائه می دهد.
  سپاس از تیم آماده سازی این مجموعه آموزشی

 46. حمیدرضا انصاری

  حمیدرضا انصاری(دانشجوی دوره)

  سلام، وقت بخیر
  آموزش به صورت بسیار عالی ارائه شده است
  اما اگر چند پروژه صنعتی نیز در انتهای آموزش ها مورد بررسی قرار بگیرد به تسلط بیشتر بر نرم افزار کمک خواهد کرد.
  تشکر بابت ارائه آموزشتون

 47. میثم نجفیان اذر

  میثم نجفیان اذر(دانشجوی دوره)

  سلام خیلی ممنون از شما واسه این پک ارزشمند، واقعا برام مفید واقع شد.
  کیفیت مطالب و همچنین کیفیت فیلم که واسم مهم بود باعث متمایز شما از بقیه موسسات شده
  امیدوارم در روزهای آینده شاهد پکیج های پروژه محور مخصوصا برای رشته عمران باشیم

 48. مهرداد جعفری

  مهرداد جعفری(دانشجوی دوره)

  خیلی ممنون از آموزش خوبتان
  خیلی آموزش کامل و مفیدی می‌باشد و با آن کاملا می‌توان به شروع مدلسازی های مورد نیاز پرداحت، تنها به نظر شخص من یک کاستی کوچک آمد، در جلسات گاهی برخی مطالب تکرار می‌شد و در کل شاید با کاهش این نوع موارد می‌شد زمان آموزش کاهش داشته؛ ولی مهم ترین موضوع کیفیت آموزش و تسلط مدرس بر مفاهیم ارائه شده می‌باشد که کاملا عالی بود.
  با تشکر

 49. سید محمدرضا دادخدایی بواناتی

  سید محمدرضا دادخدایی بواناتی(دانشجوی دوره)

  با عرض سلام و خسته نباشید
  از آموزش شما بسیار بسیار راضی هستم فقط اگر امکانش هست در زمینه مسائل تخصصی تر هم آموزش بگذارین با تشکر و سپاس

 50. مهدیس معصومی

  مهدیس معصومی(دانشجوی دوره)

  امتیاز 5 ستاره، بسیار عالی

 51. سیدامیر امامیان

  سیدامیر امامیان(دانشجوی دوره)

  سلام وقت شما بخیر
  پکیج شما بسیار عالی بود ولی خیلی پیشرفته نبود اما توضیحات و فن بیان مدرس عالی بود

 52. امير سركاني

  امير سركاني(دانشجوی دوره)

  برای بنده که بسیار مناسب بود و تا حد خوبی با برنامه آشنا شدم. فقط کاش برای این برنامه یک پکیج آموزش پیشرفته هم تدارک دیده شود تا مباحث تخصصی ترمثل اصول سابروتین نویسی هم مورد بحث و آموزش قرار بگیرد

 53. مصطفی شهروسوند

  مصطفی شهروسوند(دانشجوی دوره)

  با سلام، من وقت نکردم ببینم پکیج رو اما از قیمت و کیفیت ویدیو ها راضی هستم تا اینجای کار….

 54. اصغر محمودی

  اصغر محمودی(دانشجوی دوره)

  پکیج آموزش آباکوس مناسب آباکوس مقدماتی می باشد. با تشکر از زحمات مدرس مربوطه

 55. فرزام کریمی

  فرزام کریمی(دانشجوی دوره)

  بسیار عالی

 56. محمد غبیشاوی

  محمد غبیشاوی(دانشجوی دوره)

  بسیار خوب و آموزنده برای سطح مبتدی و آشنایی اولیه با نرم افزار
  البته در مورد بهبود مجموعه میشه با اضافه کردن کلیه فرایند های شبیه سازی برای یه مسئله صنعتی داخل یه جلسه کیفیت رو بالا برد و همچنین ارائه تمرینات مختصر از بخش ها

 57. حسین حکیمی

  حسین حکیمی(دانشجوی دوره)

  بسیار عالی

 58. حمیدرضا ناصری

  حمیدرضا ناصری(دانشجوی دوره)

  بیان بسیار عالی و شیوا

 59. آرزو نجفی

  آرزو نجفی(دانشجوی دوره)

  بسیار عالی

 60. زینب محمدی

  زینب محمدی(دانشجوی دوره)

  با سلام و عرض ادب. بابت این مجموعه عالی سپاسگزارم. برای من خیلی مفید بود.

 61. رضوان سعیدی

  رضوان سعیدی(دانشجوی دوره)

  عاااالی من برای پایان نامه ارشدم نیاز به استفاده از اباکوس دارم.خیلی خوبه صفر تاصد همه رو توضیح دادن مدرس. فقط تمرین و کار با نرم افزار هست که میتونه موثر باشه صرفا دیدن فیلم های اموزشی کفایت نمیکنه

 62. محسن صبوری

  محسن صبوری(دانشجوی دوره)

  بسیار شیوا و مفید

 63. نصیبه نارکی

  نصیبه نارکی(دانشجوی دوره)

  با سلام و وقت بخیر
  در ابتدا از کیفیت خوب محتوای فیلم‌های آموزشی و همچنین از تدریس اقای مهندس سروری بزرگوار تشکر میکنم.
  بنده دانشجوی دکترای سازه هستم و از قبل با نرم‌افزار او اسکریپت نویسی در اباکوس اشنا بوده‌ام ولی با توجه ب دنیای گسترده اباکوس، فیلم‌های اموزشی و همچنین محتوای سایت شما دید من رو گسترده‌تر کرد و از این بابت از تیم خوبتون تشکر میکنم.
  با ارزوی موفقیت‌های روز‌افزون

 64. پیمان سبحانی

  پیمان سبحانی(دانشجوی دوره)

  بسیار عالی

 65. عرفان رضایتمند

  عرفان رضایتمند(دانشجوی دوره)

  سلام بسیار عالی و مفید

 66. محمدرضا مهدی تبار

  محمدرضا مهدی تبار(دانشجوی دوره)

  با سلام و وقت بخیر. دوره بسیار جامع است. لطفا یک دوره پروژه محور برای دانشجویان عمران ارائه گردد.
  با تشکر

 67. reza parsa

  reza parsa(دانشجوی دوره)

  سلام و خسته نباشید؛
  من از پکیج اموزشی شما خیلی راضی بودم تقریبا کامل هستش اما به عنوان پیشنهاد برای بهتر شدن این پکیج به نظرم اگر چند مثال ساده هم در کنار توضیح هر بخش باشه به یادگیری کمک بیشتری می کنه

 68. ساره پاکدل

  ساره پاکدل(دانشجوی دوره)

  عالی بود خیلی خوب بود من هیچی بلد نبودم از اباکوس با این بسته تا حدی یاد گرفتم. یه پروژه ساده هم انجام دادم.
  با تشکر از استاد محترم این بسته اموزشی

 69. مهدی آقایی

  مهدی آقایی(دانشجوی دوره)

  پکیج آموزشی خیلی خوب با توضیحات کامل و قیمت مناسب

 70. علیرضا شکیباپور

  علیرضا شکیباپور(دانشجوی دوره)

  عالی قابل فهم، بدون سمبل کاری کوتاه بودن ویدئوها

  مهندس عزیز سلامت باشید فقط یک شماره هم به ما بدهید برای مشاوره کارهای پژوهشی از دانش شما استفاده کنیم

 71. سعید یزدانی

  سعید یزدانی(دانشجوی دوره)

  با سلام و خسته نباشید
  دوره خوبی هست ولی یک مقدار ریتم کندی داره اگر وقتی که برای مباحث بنیادی صرف شده بود مثال های مختلف در زمینه های دیگری قرار داده شده بود به نظر بهتر می آمد
  ولی در کل تسلط استاد گرامی خوب بود
  با سپاس
  س- یزدانی

 72. Hosein R

  Hosein R(دانشجوی دوره)

  با سلام و خسته نباشید
  آموزش ها در سطح خودشون عالین و مفید
  کاش فایل های پاورپوینت رو در اختیار دانشجویان قرار دهید تا در هنگام آموزش و نت برداری خیلی وقتشون گرفته نشه.

  پیشنهاد: دوره جامع آموزش شبیه سازی سازه های کامپوزیتی و تعبیه آسیب در انها در این مقطع خیلی مورد نیازه و تهیه این دوره میتونه خیلی به انشجوها کمک که و مفید واقع بشه
  با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تیم خوبتون


فقط دوستانی که این آموزش را خریداری کرده‌اند و وارد پنل کاربری خود شده‌اند (با استفاده از ایمیلی که موقع خرید این آموزش وارد کردند) می‌توانند به این آموزش امتیاز بدهند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آکادمی نرم‌افزارهای مکانیک می باشد و بازنشر مطالب فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع () بلامانع است.