آموزش گام به گام کتیا (CATiA) — رایگان | مقدماتی تا پیشرفته

کتیا چیست؟

نرم‌افزار کتیا (CATIA: Computer Aided Three-dimensional Interactive Application) یک نرم‌افزار تجاری CAD/CAM/CAE است که توسط شرکت فرانسوی Dassault Systèmes توسعه یافت و توسط شرکت IBM به بازار جهانی عرضه شد. این نرم‌افزار در زبان برنامه نویسی ++C نوشته شده و سنگ بنای مدیریت چرخه تولید (PLM: Product Lifecycle Management) شرکت داسو محسوب می شود. نرم‌افزار کتیا در اواخر سال دهه 1970 و اوایل 1980، به منظور توسعه جت جنگنده میراژ ایجاد شد و سپس در هوافضا، خودرو سازی، کشتی سازی و سایر صنایع به کار گرفته شد.

ویژگی‌های نرم‌افزار کتیا:

  1. رابط گرافیکی بسیار قدرتمند و کاربر پسند (User-Friendly) بودن آن
  2. ایجاد نمودار درختی در کتیا که باعث تسهیل کار کاربر می‌گردد.
  3. دارا بودن تاریخچه (History) جهت برگرداندن تغییرات اعمالی به مدل
  4. امکان تخصیص ابعاد به قطعه بصورت پارامتریک
  5. نرم‌افزار کتیا را می توان از طریق رابط های برنامه نویسی (API) سفارشی کرد. V4 با زبان های برنامه نویسی فرترن (FORTRAN) و C تحت رابط برنامه نویسی CAA سازگار است و V5 با زبان های برنامه نویسی Visual Basic و C++ تحت رابط برنامه نویسی CAA2 یا CAA V5 مطابقت دارد.
  6. و…

آموزش کتیا

در این مجموعه همان طور که از اسمش پیداست (آموزش کتیا؛ مقدماتی تا پیشرفته) شما تمامی آموزش‌های لازم جهت ورود به این غول طراحی را فرا می‌گیرید! (آموزش‌های مرتبط با نرم‌افزار CATiA شامل: آموزش مقدماتی و حرفه‌ای بصورت رایگان، مجموعه پروژه‌های صنعتی و تمرین‌های آموزشی نرم‌افزار کتیا و دانلود پروژه و تمرینات کتیا به همراه فایل CATPart، دانلود فایل‌های Pdf و فیلم آموزش کتیا به صورت تصویری، کتاب و …) مسلما با دانستن این آموزش‌ها کار با نرم افزار CATiA برای شما لذت بخش‌تر خواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آکادمی نرم‌افزارهای مکانیک می باشد و بازنشر مطالب فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع () بلامانع است.